• Dzień Wolontariusza

• 24.11.2022 17:20
      • 5 grudnia po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. Dla uczniów należących
        do Szkolnego Koła Caritas był to dzień wyjątkowy. Mogli pokazać się „w pełnej krasie”. Na co dzień działają prawie w ukryciu. Pomagają kiedy trzeba, można na nich liczyć i robią to nie z przymusu, ale  z „potrzeby serca”. Dziś ubrani w koszulki z logo Caritas byli widoczni na lekcjach i na przerwach. Opowiadając o swojej działalności rozdawali obrazki z podobizną św. Mikołaja. Ten wyjątkowy święty, jest wzorem dobroci i pomagania potrzebującym. Jest także patronem naszej parafii. Mamy więc kogo naśladować.

W działalność SKC zaangażowanych jest około 20 osób z klas 6,7 i 8. Nasze działania skierowane do społeczności szkolnej i poza nią.
                    POMAGAJĄ  BO  CHCĄ!    POMAGAJĄ  BO  MOGĄ!
                                 POMAGAJĄ  BO  POTRAFIĄ!!!

Opiekun SKC  B. Wawok