• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2023/2024

• 16.11.2023 13:36
      •  Wizyta w Gminnej Bibliotece w Pcimiu
        15 listopada dzieci z zerówki w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom, odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Pcimiu. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.  Dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
        Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Przedszkolaki poznały ciekawą baśń "Dzikie łabędzie". Stworzyły wyjątkową pracę plastyczną "Mój kreatywny Łabędź". Dzieci dopasowały bohaterów do odpowiedniej bajki, oglądały książeczki.
        Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i  książeczką otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

1.