• Magiczny wieczór wróżb

• 24.11.2022 16:09

• Andrzejki obchodzone są w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, czyli w Wigilię dnia św. Andrzeja. Jest to wieczór wyjątkowy, gdyż zgodnie z tradycją św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka w uczuciach, zdrowiu, pracy.

Z tej okazji w naszym przedszkolu nastał czas wróżb i czarów .

Przez cały dzień towarzyszyły nam różnorodne wróżby - zabawy przepowiadające przyszłość, których nie należy traktować zbyt poważnie, choć nie jest wykluczone, że mogą się spełnić. Stosowne rekwizyty i wróżka wywołały nastrój sprzyjający przepowiedniom. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce.

"Andrzejki" są wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Są one także okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznania naszej ludowej tradycji.

• 2018-06-12 15:27:47