• Wielki Bal Karnawałowy w naszym przedszkolu

• 24.11.2022 16:09
      • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

W naszym przedszkolu odbył się wielki bal karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, pszczółki, biedronki, syrenki, pająka, rycerzy, piratów, kowbojów, strażaków, Spider-Manów, czarodziejki, czarnoksiężnika, liska, króliczka, pojawił się też Bob budowniczy , król , Klaun i Kot w butach…  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólnie z dziećmi przebrały się również niektóre Panie nauczycielki. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „kaczuchy”. Jednym słowem zabawa na 102!!!. Wielką atrakcją dla dzieci podczas balu były zabawy z kolorowymi balonami i konkursy np. taniec na zmniejszającej się gazecie.  Na naszym balu emocji, radości i uśmiechów było co nie miara, dlatego też warto organizować dla dzieci takie atrakcje, które z pewnością w przyszłości będą miło wspominać. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Kolejny wielki bal karnawałowy już za rok

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

• 2018-06-12 19:33:22