• Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Pcimiu

• 24.11.2022 16:09
      • W piątek 24 lutego przedszkolaki oraz uczniowie ze szkoły Podstawowej nr 3 w Pcimiu po opieką pani Elżbiety Ślusarczyk,pani Anny Dziadkowiec,pani Bernadetty Wawok, pani Magdaleny Gromek i pani Grażyny Kanii odwiedziły pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Pcimiu. Na spotkaniu dzieci  z zerówki zaprezentowały taniec "Nowocześni" oraz piosenkę "Orkiestry Dęte" Haliny Kunickiej. Uczniowie klasy pierwszej zatańczyli "Let's twist again" , a starsze uczennice zaśpiewały piosenki , które wywołały u obserwatorów wzruszenie i radość. Uczniowei wręczyli mieszkańcom drobne upominki.

Wyjazd był dla dzieci lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwośći do drugiego człowieka. głównym celem spotkania było wrabianie postaw otwartości na potrzeby drugiego człowieka, szczególnie tego w sile wieku, z jego bolączkami i smutkami, tak, by nasze dzieci w przyszłości wyrosły na empatycznych i chętnych do pomocy bliźniemu.

• 2017-03-06 16:52:10