• O szkole

• Budynek naszej szkoły położony jest w przysiółku Pcim-Sucha. W szkole w klasach I-VI uczy się 148 uczniów.

Kadra pedagogiczna liczy (bez przedszkola)14 nauczycieli. Wśród nich 4 posiada stopień nauczyciela dyplomowanego, 5 mianowanego i 5 kontraktowego.

Uczniowie korzystają z pracowni komputerowej, biblioteki szkolnej, stołówki oraz świetlicy.

Szkoła organizuje zajęcia pozalekcyjne: kółko komputerowe, polonistyczne, przyrodnicze, j. angielskiego, plastyczne, SKS oraz zajęcia kółka teatralnego.

Ważnym elementem życia naszych wychowanków stały się spotkania z dziećmi niepełnosprawnymi Placówki Opiekuńczo – Profilaktycznej w Myślenicach. Współpraca rozpoczęła się w 2003 roku, trwa nadal i uczy empatii, serdeczności, taktu, zrozumienia i otwartości na problemy innych.

W działaniach wychowawczych istotną rolę odgrywa Patron Naszej Szkoły. Co roku angażujemy się w uroczystości na Suchej Polanie, Mszę Świętą w intencji poległych odprawianą w Myślenicach. Również Święto Szkoły, obchodzone razem ze Świętem Niepodległości, jest jednym z najważniejszych dni w szkolnym kalendarzu.

Naszym sercom bliskie są także działania proekologiczne, dlatego już od kilku lat z okazji Dnia Ziemi sprzątamy naszą najbliższą okolicę, uczestniczymy w konkursach i turniejach o tematyce ekologicznej.

Tradycją stają się organizowane przez społeczność szkolną od 2003 roku Festyny Rodzinne. Impreza ta ma na celu pozyskiwanie funduszy dla dzieci na realizację zadań wychowawczych szkoły oraz integrację społeczności lokalnej ze szkołą.