• W dniach od 19 do 23 listopada 2018 roku w naszej szkole obchodzony będzie Tydzień Tolerancji i Życzliwości oraz Dzień Pozdrowień.

Harmonogram działań w ramach Tygodnia Tolerancji i Życzliwości:

poniedziałek, 19 listopada

• prezentacja gazetki poświęconej idei Tygodnia Życzliwości, Tolerancji oraz Dnia Pozdrowień
          • ogłoszenie konkursu dla chętnych:

Zaprojektuj plakat i wymyśl hasło promujące życzliwość i tolerancję w codziennym życiu prace indywidualne lub grupowe (do 3 osób), technika i rozmiar dowolny, praca płaska możliwa do zawieszenia na gazetce

wtorek, 20 listopada

• obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, któremu patronuje UNICEF

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do uczczenia tego dnia przez ubranie się na niebiesko. Wyrazimy w ten sposób naszą solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane… Nie bądź obojętny! Przyłącz się do akcji #GoBlue

środa, 21 listopada

• POCZTA ŻYCZLIWOŚCI - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – wysyłamy kartki pocztowe z miłym słowem do kolegów i koleżanek, pracowników szkoły, nauczycieli – nie pomijamy nikogo!

czwartek, 22 listopada

• Akceptujemy – nie ignorujemy! pogadanka z pedagogiem i wychowawcami w klasach I – III i w miarę możliwości – na lekcjach wychowawczych w klasach starszych (możliwość wykorzystania gier planszowych o emocjach)
          • ŁAŃCUCH ŻYCZLIWYCH SERC – jak długa jest nasza życzliwość?

o g.10.35 na przerwie zapraszamy wszystkich do stworzenia łańcucha przyjaźni, wzajemnej akceptacji, starujemy od biblioteki aż po drzwi gabinetu pedagoga!

piątek, 23 listopada

• termin oddania prac plastycznych na konkurs – zaprojektuj plakat i wymyśl hasło promujące życzliwość i tolerancję w codziennym świecie –prace indywidualne lub grupowe (do 3 osób)
          • „Złote myśli” – zapraszamy do indywidualnego losowania inspirujących słów, powiedzeń, cytatów, aby każdy poczuł się wyjątkowy!

Zapraszamy do licznego udziału!

Samorząd Uczniowski, Szkolny Wolontariat  SKC oraz Pedagog