• Często zastanawiamy się jak najlepiej komponować dzieciom zbilansowaną dietę? Na co im czasami pozwolić, a co powinno być nieodłącznym elementem ich żywienia każdego dnia. Czy to jednak wystarczy, żeby nauczyć nasze pociechy zdrowych nawyków żywieniowych?

Od dawna wiadomo, że dzieci najlepiej przyswajają te treści, które są im podane w atrakcyjnej formie, które są dla nich przyjemne i sprawiają im radość. W związku z tym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,5 porcji zdrowia w szkole”. Program ten jest częścią działań prowadzonych w ramach kampanii o charakterze informacyjno - edukacyjnym ,,5 porcji warzyw, owoców lub soku”, a jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę edukacji w zakresie zbilansowanej diety już od najmłodszych lat oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

W programie uczestniczą klasy II i III. Podczas zajęć uczniowie poszerzą wiedzę o prawidłowym żywieniu oraz utrwalą informacje o roli warzyw, owoców i soków w prawidłowej diecie. Podczas pracy zespołowej stworzą strony do wspólnego klasowego albumu, odszyfrują ,,Zakodowane owoce", wezmą udział w „Dyktandzie w ruchu” oraz dowiedzą się jakie witaminy występują w ich imionach. Na zakończenie zajęć wezmą udział w owocowo - warzywnym quizie „Kaboom", który mamy nadzieję pobudzi ich zmysł węchu i smaku. Taka nauka przez zabawę, luźne rozmowy z rówieśnikami i wspólne rozwiązywanie zadań najlepiej trafiają do dzieci. Wierzymy, że taka forma edukacji przez zabawę zaowocuje sukcesem

D.Mucha

Nasza szkoła otrzymała Certyfikat za udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „5 porcji zdrowia w szkole”, którego głównym celem było propagowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz edukacja na temat roli warzyw, owoców, a także soków w codziennej diecie. Program zrealizowano z uczniami klas II i III we współpracy z ich wychowawcami.

Certyfikat.pdf

Koordynator i realizator programu: D. Mucha