• WIZYTA W GOSPODARSTWIE

24.11.2022 16:08

W środę 20 maja, dzięki uprzejmości Państwa Pietrzyków, nasze przedszkolaki z grupy „Maluchy” udały się na wycieczkę do pobliskiego gospodarstwa. Zgodnie z realizowaną tematyką zajęć, dzieci mogły zobaczyć bezpośrednio zwierzęta hodowane na wsi -kury, koguta, kaczki, króliki. Przedszkolaki zachwycały się zwierzętami, szczególnie królikami, które bez oporów pozwalały się dzieciom głaskać. Dzieci dowiedziały się o ich zwyczajach i ulubionych przysmakach.

Serdecznie dziękujemy Państwu Pietrzykom za pokazanie przedszkolakom swojego gospodarstwa wiejskiego.

• Pieczenie pizzy

24.11.2022 16:08

15 kwietnia zerówka w przedszkolu miała prawdziwy włoski dzień. Na obiad jedliśmy spaghetti i piekliśmy samodzielnie pizzę. Poznaliśmy historie tych dań
      i kraj z którego pochodzą. Przygotowanie pizzy sprawiło dzieciom wiele radosci
      i satysfakcji. Wiemy już, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o stokroć zdrowsza i smaczniejsza od kupionej w supermarkecie.

• Topienie Marzanny

"Marzanno, Marzanno ty zimowa panno,
      do wody cię wrzucamy, bo Zimę żegnamy".

21 marca skończyła się astronomiczna zima i rozpoczęła wiosna.
      Zgodnie z tradycją nasze przedszkolaki pożegnały zimę i przywitały upragnioną wiosnę. Dzieci z grupy „średniaki” z pomocą nauczyciela wykonały słomianą kukłę „Marzannę” symbolizującą odchodzącą zimę. Wszyscy udaliśmy się nad rzekę, gdzie wierszami oraz piosenkami z wielką radością pożegnaliśmy kukłę i wrzucając do rzeki z okrzykiem
      "Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, do wody cię wrzucamy, bo Zimę żegnamy"Prosiliśmy, aby odeszła i już nie wracała. Wiosenną piosenką i z uśmiechem na twarzy powitaliśmy natomiast najpiękniejszą porę roku  Wiosnę.

• Relacja z teatrzyku pt: „ Calineczka”

24.11.2022 16:08

To już kolejna wizyta teatrzyku w naszym przedszkolu. Dnia 10.03.15r. gościliśmy teatrzyk kukiełkowy, tym razem teatrzyk zaproponował spektakl pt. „Calineczka”.
      Baśń dobrze znana wszystkim przedszkolakom, ale opowiedzian i zaprezentowana tak ciekawe, że dzieciaki nie odrywały wzroku od kukiełek ani na chwilę. Kukiełki i wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w świat małej dziewczynki. Calineczkę spotykały różne przygody jednak cała historia jak na baśń przystało zakończyła się bardzo szczęśliwie. Przedstawienie wywoływało u dzieci uśmiech
      i zaciekawienie.