24.11.2022 16:09

25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Obchodzenie tego święta w naszym przedszkolu to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Poznały historie tego święta i  powstania maskotki "misia", słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedżwiadkach. Przygotowano dla dzieci w ten dzień wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, misiowe tańce w rytm muzki. Ten dzień wywołał wiele radości i usmiechu.

• "W krainie Czarów i Wróżb"

24.11.2022 16:08

23 listopada odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego swięta. Celem tej zabawy było poznanie ludowych zwyczajów i obrzędów związanych ze świętem andrzejkowym, uwrażliwienie na piękno tradycji i jej podtrzymanie oraz integracja dzieci. Następnie rozpoczęła się zabawa w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomoca pań wróżyliśmy sobie.

Nasze "Andrzejki"  były pełne radości i niespodzianek. Wszystkie dzieci były uśmiechnięte i zadowolone. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na słodki poczęstunek.

• Wycieczka do Teatru Groteska w Krakowie

24.11.2022 16:08

Dnia 24 pażdziernika dzieci z grupy "średniaki" i "zerówki" pojechały na wycieczkę do Teatru Groteska w Krakowie. Przed wyjazdem przedszkolaki zapoznały się z regulaminem wycieczki oraz zasadami zachowaia się w miejscu publicznym. Wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem. Przedszkolaki obejrzały spektakl pt:" Tygrys Pietrek". Spektakl opowiadał o lękliwym Tygrysku , któremu odważne Tygrysy zabierają paski. Zeby je odebrać bohater wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu odwagi. Wpadające w ucho piosenki i świetna animacja przyjaznych lalek to atuty spektaklu. Dzieci żywo reagowały na to co działo się na scenie. Były zafascynowane, na widowni była cisza jak makiem zasiał. Były tez sceny humorystyczne, które wywoływały śmiech u dzieci.

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się również do parku, w celu przybliżenia środowiska przyrodniczego jakim jest park. Dzieci podziwiały piękno jesiennej przyrody, zwiedzały park, poznały parkowe drzewa i liście.

To był bardzo miło spędzony czas. Wyjazd do tearu wzbudził wiele pozytywnych emocji u dzieci o czym świadczyły uśmiechy i komentarze w drodze powrotnej.

• Wycieczka "na Banię"

24.11.2022 16:08

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody we wrześniu dzieci z grupy  "zerówka" wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu "na Banię".
      Wycieczka taka - to obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla dzieci. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic: np. poznały czyścicieli lasu (mrówki). Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła już w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.
      Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach, uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę oraz gromadziły do koszyków dary lasu, które po powrocie do Przedszkola umieszczone zostały w kąciku przyrody.

• Pieczemy ciasto owocowe

24.11.2022 16:08

W związku z omawianym tematem w grupie "zerówka" o owocach postanowiliśmy upiec ciasto owocowe. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w przygotowywanie ciasta. Jedne siekały mąkę z margaryną, inne zagniatały ciasto, wałkowały, rozkładały owoce. Wszystkie czynności sprawiły dzieciom wiele radości. Z piosenką na ustach „Najłatwiejsze ciasto w świecie…” czekaliśmy, aż ciasto się upiecze. Zapach, który roznosił się po całym przedszkolu wyostrzył nasze apetyty. W końcu doczekaliśmy się najprzyjemniejszego momentu – degustacji ciasta. Ciasto owocowe wszystkim dzieciom bardzo smakowało, o czym świadczyły puste talerzyki. Smakowało również naszej pani dyrektor, którą dzieci poczęstowały swoim wypiekiem.