• Musical "O małej syrence w niejednej piosence"

24.11.2022 16:09
      "… Kiedyś przyjdzie taki dzień, że spełni się Twój najpiękniejszy sen.
      Teraz nie wiesz jak i gdzie…"

To przesłanie zawarte w jednej z piosenek musicalu pt: "O małej syrence w niejednej piosence", który obejrzały dzieci z naszego przedszkola 6 kwietnia w MDK-u w Myślenicach. Spektakl został wykonany przez Teatr Moich Marzeń z Chorzowa. Piękna scenografia i wspaniała gra aktorów przeniosła dzieci w świat fantazji, w którym poznali oni bohaterów głębin oceanu : małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca - króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstepną wiedźmę Zewlagę.Na brzegu wielkiej wody pojawił się książę Edward, wypatrujący co dnia dziewczyny, która ocaliła mu życie podczas szalejącego sztormu, jego urocza mama- królowa Hortensja oraz niezastąpiony kucharz Fryc wraz z marynarzami. Aktorzy wspaniale odtworzyli grane przez siebie postacie. Prześliczna syrenka, przystojny książę, sympatyczny krab i wiele innych bohaterów przenieśli całą publiczność do podwodnego świata. Kolorowe dekoracje, gra świateł, ruchome elementy, piękne piosenki, elementy humorystyczne sprawiały, że dzieci przez całe przedstawienie siedziały zasłuchane i uważnie obserwowały akcję.  Po zakończeniu na sali słychać było głośne i długie brawa Przedstawienie na długo pozostanie w pamięci dzieci.Teraz z niecierpliwością będziemy czekać na ponowny  przyjazd chorzowskiego teatru. Ciekawe do jakiej bajkowej krainy zabiorą nas  następnym razem?

• Warsztaty edukacyjne "Pomysł na kaszę"

• Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Pcimiu

24.11.2022 16:09

W piątek 24 lutego przedszkolaki oraz uczniowie ze szkoły Podstawowej nr 3 w Pcimiu po opieką pani Elżbiety Ślusarczyk,pani Anny Dziadkowiec,pani Bernadetty Wawok, pani Magdaleny Gromek i pani Grażyny Kanii odwiedziły pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Pcimiu. Na spotkaniu dzieci  z zerówki zaprezentowały taniec "Nowocześni" oraz piosenkę "Orkiestry Dęte" Haliny Kunickiej. Uczniowie klasy pierwszej zatańczyli "Let's twist again" , a starsze uczennice zaśpiewały piosenki , które wywołały u obserwatorów wzruszenie i radość. Uczniowei wręczyli mieszkańcom drobne upominki.

Wyjazd był dla dzieci lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwośći do drugiego człowieka. głównym celem spotkania było wrabianie postaw otwartości na potrzeby drugiego człowieka, szczególnie tego w sile wieku, z jego bolączkami i smutkami, tak, by nasze dzieci w przyszłości wyrosły na empatycznych i chętnych do pomocy bliźniemu.

• Bal Karnawałowy w naszym przedszkolu

24.11.2022 16:09

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą wielu przeżyć i radości.
      Tak też było u nas.
      23 lutego 2017r. w naszym przedszkolu odbył się wielki bal karnawałowy.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, biedronki, pająka, rycerzy, piratów, kowbojów, Spider-Manów, Batmanów, czarodziejki, Czerwonego Kapturka, liska, ducha , Klaun … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „kaczuchy”. Jednym słowem zabawa na 102!!!. Wielką atrakcją dla dzieci podczas balu były zabawy z kolorowymi balonami i konkursy. Na naszym balu emocji, radości i uśmiechów było co nie miara, dlatego też warto organizować dla dzieci takie atrakcje, które z pewnością w przyszłości będą miło wspominać. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
      Kolejny wielki bal karnawałowy już za rok
      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

24.11.2022 16:09

Ale także wiele otrzymują od wnuków, szczególnie w Dniu Babci i Dziadka, który tradycyjnie obchodzimy w naszym przedszkolu. Dzieci ze wszystkich grup przygotowały okolicznościowe występy dla swoich najdroższych Babć i Dziadków. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role wkładając w nie całe swoje małe serduszka. Sprostali zadaniom, jakie postawiły im panie, przygotowując scenariusz uroczystości. Goście zaś oklaskiwali ich gromkimi brawami.
      Wesołe i humorystyczne wiersze oraz piosenki sprawiły seniorom wiele radości i przyjemności, a tańce wzbudzały podziw dla umiejętności wnucząt. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dał szansę na dodatkowe miłe chwile spędzone z ukochanymi wnukami.
      Dzieci obdarowywały swoich dziadków upominkami, dziadkowie zaś dziękowali za wspaniałe występy, za miłe przyjęcie i nagradzali dzieci słodyczami. Panował miły i serdeczny nastrój. O tym wszystkim będą nam przypominały przez następny rok pamiątkowe zdjęcia.