• Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich – Sucha Polana

• 16 września 2023r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyli w  XXXIII Małopolskim Zlocie Szlakami Walk Partyzanckich na Suchej Polanie upamiętniając 79 rocznicę utworzenia Rzeczpospolitej Raciechowickiej, zwycięskiej Bitwy pod Łysiną oraz tragicznych pacyfikacji Lipnika i Wiśniowej.

„Zlot jest okazją do uroczystego uczczenia pamięci o żołnierzach Polskiego Państwa Podziemnego walczących podczas II Wojny Światowej w szeregach Armii Krajowej oraz batalionów Chłopskich. Jest to też okazja do przypomnienia, jaką ofiarę złożył naród polski z niewinnych obywateli podczas bestialskich pacyfikacji miast i wsi przez niemieckich okupantów.”

Przedstawiciele szkoły brali dział w uroczystej polowej Mszy św. w intencji partyzantów i poległych za Ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych, a następnie Apelu Poległych, złożeniu wieńców i zniczy pod Pomnikiem, rekonstrukcji historycznej bitwy partyzanckiej.

Agnieszka Marszalik

Monika Wątor

• Bezpieczna droga do szkoły

• W dniu 12 września 2023r. klasa I pod opieką Pani Wychowawczyni i Pani Pedagog wyruszyła na spacer. Uczniowie przypomnieli sobie, tak bardzo ważne zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po chodniku oraz najważniejsze zasady zachowania się na drodze.

Życzymy wszystkim uczniom:

bezpiecznej drogi do szkoły.

• Laptopy dla czwartoklasistów

• Dostawy darmowych laptopów dla czwartoklasistów trafią do dzieci już na początku drugiego tygodnia września. Sprzęt otrzyma niespełna 17 uczniów klas czwartych naszej szkoły. Dodatkowo nauczyciele dostaną bon na zakup laptopa w wysokości 2,5 tys. zł. Na każdym z laptopów ma być wygrawerowany orzeł oraz napis „Rzeczpospolita Polska”, co miałoby zapobiec odsprzedaży sprzętu. Co do zasady, laptopy nie będą stanowiły własności uczniów, lecz rodziców lub prawnych opiekunów, na podstawie umowy zawartej przez nich z organem prowadzącym

Program Laptop dla Ucznia", którego celem jest podniesienie kwalifikacji cyfrowych młodych ludzi, jest dużym wyzwaniem logistycznym.

Laptopy dla czwartoklasistów stają się od dziś stałym elementem polskiego systemu oświaty. Program ten ma wymiar edukacyjny i społeczny. Służy wyrównywaniu szans i zamyka erę szkoły dwóch prędkości, zakłada bowiem, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Dzieci mogą korzystać z tego sprzętu w szkole i w domu, rozwijać  swoje pasje, zainteresowania i w efekcie nabywać kompetencje cyfrowe w praktyce.

• Szkoły Pełne Talentów

• Nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do akcji Szkoły Pełne Talentów organizowanej przez Lidl Polska.

Akcja polega na zbiórce punktów za zakupy w sklepie dla wybranej szkoły. Szkoła ze zebrane punkty może otrzymać nagrody (pomoce dydaktyczne), które zostaną wykorzystane podczas lekcji.

Bardzo prosimy o pamięć podczas zakupów w sieci Lidl, zabierając talenciaka i  przekazując kupon naszej szkole (kupon otrzymuje każda osoba, która zrobi zakupy powyżej 50 zł. w tym zakupi owoc lub warzywo).

Kupon talenciaka  można przekazać szkole  za pomocą aplikacji, skanując kod QR lub przynieść go do szkoły, wrzucić  do skrzynki albo przekazać go do opiekunów wolontariatu.

Więcej informacji o akcji można sprawdzić na stronie internetowej:

Wolontariusze

Opiekunowie Wolontariatu:

Agnieszka Marszalik

Anna Dziadkowiec

Monika Wątor

• PROJEKT „Już pływam” realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

• Gmina Pcim  po raz kolejny  zagospodaruje czas wolny dla dzieci i młodzieży organizując zajęcia rekreacyjno-sportowe pod nazwą „Już pływam”. Projekt realizowany  przy wsparciu finansowym budżetu Województwa Małopolskiego, na który pozyskano  środki w wysokości  11 740,00 zł.   Zajęcia odbywać się będą od października 2023  na Krytej Pływalni  Aquarius   w  Myślenicach.

Z nauki pływania skorzystają   również uczniowie  naszej Szkoły w liczbie 15 osób .                                                  O bezpieczeństwo dzieci będą  wykwalifikowani instruktorzy pływania oraz opiekunowie grupy.

Małopolski projekt pn. „Już pływam” ma na celu zachęcić młode pokolenie do uprawiania sportu i rekreacji, co niewątpliwie będzie hartować młody organizm, kształtować charakter, uczyć wytrwałości, cierpliwości, samodyscypliny, pokory, poprawiając tym samym kondycje i koordynacje ruchową oraz zapobiegając tym samym wadom postawy i skrzywień kręgosłupa. Ponadto projekt promuje bezpieczne zachowanie się w wodzie.

Rekrutacja do projektu trwa od 04.09.2023 do 20.09.2023r.  Dokumenty rekrutacyjne dostępne u realizatora projektu w Zakładzie Obsługi Szkół  oraz w sekretariacie szkolnym.

Jeśli chcesz wziąć udział w projekcie i jesteś osobą ze szczególnymi potrzebami, zgłoś je nam! Możesz napisać maila na adres: zospcim@op.pl lub zadzwonić na numer: 122748-061

• 4 września 2023 r. - Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

• 9:00 – Msza Św

09:45 – spotkanie z dyrektorem szkoły na sali gimnastycznej

10:00 - spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach

Rozkład busa szkolnego

Rano:Mała Sucha: 8.40, Łysina: 8:25, Kudłacze 8:10

Po uroczystości:Mała Sucha: 10:30,Łysina: 11:00,Działy: 10:45,

Świetlica jest czynna do godziny 14:00!

• Witamy!

• Szkoła Podstawowa Nr 3

• Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

• Nagłówek