• VII Gminny Konkurs Pięknego Czytania

• "Zgoda buduje, niezgoda rujnuje" - 7. Gminny Konkurs Pięknego Czytania "Piękne czytanie to też sztuka!" - za nami!

W dniu dzisiejszym, tj.18 V, spotkaliśmy się po trzyletniej, "pandemicznej" przerwie na kolejnym konkursie pięknego czytania.

Skierowany był on do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Pcim, a patronat honorowy nad konkursem objął pan wójt - Piotr Hajduk.

Swoją obecnością zaszczyciła nas dyrektor Zakładu Obsługi Szkół Gminy Pcim pani Bernadetta Żaba-Guśpiel, a także szanowne jury i nauczyciele z każdej ze szkół.

Tegoroczny temat konkursu okazał się dla uczestników przysłowiową "bułką z masłem", dzięki czemu mieliśmy okazję wysłuchać wielu ciekawych fragmentów w interesujących interpretacjach.

Jury w składzie:

Krystyna Łętocha - Biblioteka Pedagogiczna w Myślenicach,

Sylwia Pietrzak - Biblioteka Pedagogiczna w Myślenicach,

Wioletta Róg - Biblioteka Pedagogiczna w Myślenicach

zdecydowało o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień:

klasy I - III

1. Marek Druzgała, SP 1 Pcim

2. Anna Ślusarczyk, SP 3 Pcim,

3. Agata Zięba, SP 1 Pcim

wyróżnienie: Wiktoria Drab, SP Trzebunia

klasy IV - VI

1. Filip Piwowarski, SP1 Pcim

2. Anna Łabędź, SP Trzebunia

3. Weronika Żaba, SP Trzebunia

wyróżnienie: Milena Pacholec, SP 3 Stróża

klasy VII - VIII

1. Mateusz Pacholec, SP 3 Stróża

2. Bartosz Salawa, SP 3 Stróża

3. Natalia Adamek, SP Trzebunia

wyróżnienie: Weronika Guśpiel, SP 1 Pcim

Nagrodę Wójta otrzymał Mateusz Pacholec - SP 3 Stróża.

Jury zdecydowało o przyznaniu Wyróżnienia Specjalnego dla ucznia SP 1 w Stróży - Dimitra Zhighachova.

Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie, pomoc, organizację konkursu:

- Panu Wójtowi Gminy Pcim Piotrowi Hajdukowi,

- pani Annie Kolbiarz - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pcimiu za zakup nagród oraz współorganizację konkursu;

- nauczycielom polonistom, nauczycielom bibliotekarzom, którzy zaangażowali się w przygotowania uczniów do konkursu i zawsze chętnie odpowiadają na nasze zaproszenia do udziału;

- Radzie Rodziców - za obsługę, poczęstunek;

- Panu Stanisławowi Filipkowi za przekazany poczęstunek.

Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie!

Byliście wspaniali!

Do zobaczenia za rok!

Anna Dziadkowiec, Bernadetta Wawok

• Witamy!

• Szkoła Podstawowa Nr 3

• Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

• Nagłówek