• Wycieczka do Krakowa

24.11.2022 16:09

25 kwietnia sześciolatki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Krakowa by obejrzeć Moskiewską Rewię na Lodzie pt. „Królowa Śniegu”, znaną z występów na całym świecie.

Opowieść Królowa Śniegu oparta była na motywach znanej baśni H. Ch. Andersena.
      Doskonała oprawa muzyczna, choreografia pełna indywidualnych popisów jazdy figurowej na lodzie oraz wspaniałe kostiumy, dekoracje i gra światła wywarły ogromne wrażenie. Zdjęcia to tylko namiastka tego, co tak naprawdę mogliśmy zobaczyć i podziwiać w czasie trwającego przedstawienia.

• Koncert wiosenny

24.11.2022 16:09

W marcu w naszym przedszkolu odbył się "Koncert wiosenny" dla rodziców.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały utwory muzyczne o tematyce wiosennej oraz związane z nimi układy taneczne, recytowały wiersze. Ponieważ muzyka była radosna i rytmiczna, uśmiechy właściwie nie znikały z twarzy naszych przedszkolaków oraz gości. Ogromne wrażenie robiły też przebrania naszych małych artystów. Na scenie pojawiły się wszystkie kolory tęczy w postaci różnokolorowych ubranek oraz rekwizytów.

• Wielki Bal Karnawałowy w naszym przedszkolu

24.11.2022 16:09

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

W naszym przedszkolu odbył się wielki bal karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, pszczółki, biedronki, syrenki, pająka, rycerzy, piratów, kowbojów, strażaków, Spider-Manów, czarodziejki, czarnoksiężnika, liska, króliczka, pojawił się też Bob budowniczy , król , Klaun i Kot w butach…  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólnie z dziećmi przebrały się również niektóre Panie nauczycielki. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „kaczuchy”. Jednym słowem zabawa na 102!!!. Wielką atrakcją dla dzieci podczas balu były zabawy z kolorowymi balonami i konkursy np. taniec na zmniejszającej się gazecie.  Na naszym balu emocji, radości i uśmiechów było co nie miara, dlatego też warto organizować dla dzieci takie atrakcje, które z pewnością w przyszłości będą miło wspominać. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Kolejny wielki bal karnawałowy już za rok

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

• Dzień Babci

Rudolph Giuliani

Ale także wiele otrzymują od wnuków, szczególnie w Dniu Babci i Dziadka, który tradycyjnie obchodzimy w naszym przedszkolu. Dzieci ze wszystkich grup przygotowały okolicznościowe występy dla swoich najdroższych Babć i Dziadków. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role wkładając w nie całe swoje małe serduszka. Sprostali zadaniom, jakie postawiły im panie, przygotowując scenariusz uroczystości. Goście zaś oklaskiwali ich gromkimi brawami.
      Wesołe i humorystyczne wiersze oraz piosenki sprawiły seniorom wiele radości i przyjemności, a tańce wzbudzały podziw dla umiejętności wnucząt. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dał szansę na dodatkowe miłe chwile spędzone z ukochanymi wnukami.
      Dzieci obdarowywały swoich dziadków upominkami, dziadkowie zaś dziękowali za wspaniałe występy, za miłe przyjęcie i nagradzali dzieci słodyczami. Panował miły i serdeczny nastrój. O tym wszystkim będą nam przypominały przez następny rok pamiątkowe zdjęcia.

• ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

24.11.2022 16:09

6 grudnia to magiczny dzień dla wszystkich dzieci, które wypatrują Św. Mikołaja i oczywiście… prezentów !

6 grudnia odwiedził nasze przedszkole ten wyjątkowy gość – święty Mikołaj. Na spotkanie z nim przygotowywaliśmy się już wcześniej, poznając jego historię, jego dobroć okazywaną m.in. poprzez obdarowywanie prezentami ludzi, w szczególności dzieci.     Dzisiaj przyjechał do naszych przedszkolaków. Już od samego rana dzień ten zapowiadał się niezwykle - wszystkie dzieci nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Tak, przybył, przybył samochodem, nie saniami, z braku śniegu. Po wkroczeniu na salę został powitany radośnie piosenkami. Po przywitaniu nastąpił długo wyczekiwany moment rozdawania prezentów uwieczniony pamiątkowymi zdjęciami. Dzieci bardzo ucieszyły się z podarunków. Po pożegnaniu gościa przystąpiły do ich rozpakowywania.

Dziękujemy Ci święty Mikołaju za odwiedziny i worek prezentów. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy.