• Budujemy Szkoły Nadziei

• Już 26 września 2010 roku w trakcie Festynu Rodzinnego rozpoczynamy realizację zadań przewidzianych w ramach akcji: Budujemy Szkoły Nadziei.

Będzie to kwesta pod hasłem Żonkil – odruch naszego serca.

Niech ten wykonany przez nas kwiat będzie dla Wszystkich wyrazem solidarności
            z potrzebującymi i symbolem nadziei na lepsze jutro dla dzieci z krajów rozwijających się.

Wierzymy, że nie pozostaniecie obojętni wobec krzywdy drugiego człowieka, zwłaszcza dziecka i wesprzecie nasze działania.

Uczniowie SP nr 3 w Pcimiu.

• Akcja "BUDUJEMY SZKOŁY NADZIEI"

• Już we wrześniu w naszej szkole ruszyła akcja BUDUJEMY SZKOŁY NADZIEI. Ta Kampania Społeczna jest zarówno konkursem skierowanym do dzieci i młodzieży w całej Polsce. Celem Konkursu i Kampanii jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka dotkniętego ubóstwem, wykluczeniem społecznym, chorobami, kataklizmami, głodem brakiem dostępu do wody pitnej, brakiem możliwości edukacji.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Oblacka Pomoc Misjom „LUMEN CARITATIS”. Patronat Honorowy nad Kampanią i Konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka RP Marek Michalak.

W trakcie zajęć artystycznych odbywających się w naszej szkole uczniowie wykonają różne prace plastyczne, które zostaną przeznaczone min. na festyn czy kiermasz bożonarodzeniowy. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na budowę szkół, studni i dożywianie dzieci na Madagaskarze.

Jesteśmy przekonani, że w każdym człowieku jest wiele pokładów dobra, które trzeba i warto rozwinąć.

• Akcja "ODBLASKOWA SZKOŁA"

•

Już od pierwszych dni wrzesnia w naszej szkole prowadzona jest akcja związana z konkursem "ODBLASKOWA SZKOŁA".

Organizatorami konkursu są:

· Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,

· Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie,

· Małopolskie Kuratorium Oświaty,

· Małopolski Urząd Wojewódzki,

· Małopolski Urząd Marszałkowski.  Akcja promuje najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. We wrześniu w naszej szkole będą odbywały się spotkania, konkursy, festyn rodzinny i inne imprezy promujące bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły. Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz całą społeczność lokalną o zaangażowanie w akcję.

• Witamy!

• Szkoła Podstawowa Nr 3

• Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

• Nagłówek