• POMAGAMY … NIE TYLKO PRZYRODZIE!

• Nasza szkoła przyłączyła się do bodaj największej tego typu akcji ekologiczno-charytatywnej. Zbieramy plastikowe zakrętki i przekazujemy do recyklingu czyli powtórnego wykorzystania materiału. Ale też zbieramy plastikowe zakrętki by pomóc chorym dzieciom. Przez Fundację Kultura i Nauka, działającą w Krakowie, chcemy i my przyczynić się do polepszenia losu niepełnosprawnych dzieci. Każdy kilogram plastikowych zakrętek przeliczany jest skrupulatnie na złotówki, a te z kolei przekładają się na wózki inwalidzkie. Dla nas to tak niewiele, a tak dużo radości możemy sprawić chorym dzieciom:)

Bernadetta Wawok

• Zwycięzcy konkursu plastycznego

• Mamy zwycięzców kolejnej VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  „Świat Aniołów”: „Cheruby – Strażnicy i Posłańcy”. Wśród nich są uczniowie naszej szkoły.

BEATA JAKUBIAK kl. V -  I MIEJSCE;

ANNA KUDŁACZ kl. V i NATALIA SRAGA kl. VI - ex quo III MIEJSCE.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Dorota Mucha

• akcja "Samochód za grosze"

• Chcą lepszego życia, a nie wiedzą że wybierają najgorsze
            z możliwych. Zambia jest trzy razy większa od Polski. Mieszka tam ok. 12 milionów ludzi. Połowa to dzieci i młodzież poniżej 15 lat. Prawie milion z nich nie ma rodziców. Większość żyje w biedzie. Dorastające dzieci – najczęściej chłopcy – wybierają życie na ulicy.

Brat Jacek Rakowski zna w Lusace, stolicy Zambii, każdy zakątek. Pracuje wśród dzieci żyjących na ulicy. – Mógłbym być taksówkarzem – śmieje się. Najlepiej zna slumsy, czyli najbiedniejsze miejsca na obrzeżach miasta. – To trzeci świat Trzeciego Świata – tłumaczy. Brata Jacka znają tu i szanują. Wiedzą, że mogą na niego liczyć. Zamiast na policję, czy po lekarza, dzwonią do niego.

Często mam telefon z ulicy: ktoś ciężko zachorował i natychmiast potrzebuje pomocy. A ja... nie mam samochodu. Pożyczam więc szybko auto, ale to zawsze trwa. Ośrodkowi przydałby się samochód dostępny w każdej chwili. Mógłbym wtedy częściej i szybciej docierać do dzieci żyjących na ulicy, ale też zabierać chłopców do rodzin, czasem mieszkających nawet kilkaset kilometrów dalej.

„Mały Gość Niedzielny” ogłosił akcję zbiórki groszy dla brata Jacka pracującego w Lusace. Szkolne Koło Caritas, wraz z nauczycielami
            i uczniami naszej szkoły, chce przyłączyć się do tej akcji. Przez cały miesiąc październik będziemy zbierać grosze na samochód!

SKC

• Witamy!

• Szkoła Podstawowa Nr 3

• Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

• Nagłówek