• zbiórka elektrośmieci - co po akcji??

• W czasie trwania konkursu "Drugie Życie Elektrośmieci" organizowanym przez Europejską Platformę Recyklingu koordynowanym przez Fundację Zieleony Horyzont stworzyliśmy zespół działający przy naszej szkole, którego głównym zadaniem było koordynowanie działań związanych z konkursem. Przez prawie trzy miesiące pracy mieliśmy co nie miara. Najpierw zdobywaliśmy wiedzę nt. zasad postępowania ze ZSEE i zużytymi bateriami, by stać się "ekspertami" w tej dziedzinie. Następnie naszym celem stało się dotarcie do jak największej liczby mieszkańców i zebranie ogromnej ilości elektrośmieci i zużytych baterii. Aby wszystko poszło po naszej myśli musieliśmy pozyskać sprzymierzeńców swojej akcji, tj. władze lokalne,  właścicieli i pracowników sklepów, mieszkańców, Dyrektorów szkół i przedszkoli naszej gminy. Najpiękniejszy był dzień odbioru elektrośmieci z naszej szkoły. Nawet pogoda dopisała. Świeciło słoneczko, a boisko szkolne (na nim złożyliśmy elektrośmieci) przez moment wyglądało jak sklep z AGD lub elektroniczny. Nawet "towar" był posegregowany. Wielu rodziców przyszło nam z pomocą. Nosili telewizory i cięższy sprzęt. Wielkie dzięki:)). My poradziliśmy sobie z resztą. Fotki z naszych działań możecie zobaczyć w Albumie fotograficznym.

Równocześnie z ZSEE zbieramy zużyte baterie (akumilatory samochodowe też !!). Odbiór mamy zaplanowany nieco później, więc można przynosić je cały czas do szkoły. Mamy ich już sporo, więc może pobijemy rekord???

Zebranie elektrośmieci i zużytych baterii oraz oddanie ich do punktu skupu, bez wątpienia korzystnie wpłynie na nasze środowisko. Przez udział w konkursie zaszły również zmiany w samych nas. Nauczyliśmy się inaczej patrzeć na siebie nawzajem, współpracować w grupie, rozmawiać, wymieniać poglądy, rozwiązywać problemy...samo życie.

Po zakończeniu konkursu nie zamierzamy kończyć zbiórki baterii. W szkole nadal będzie miejsce, gdzie je będziemy zostawiać. Zapraszamy wszystkich posiadaczy zużytych baterii, aby dostarczyli je do nas:))

Klaudia

• Bądźmy bardziej EKO

•

Nie musimy nikogo przekonywać, że Gmina Pcim to jedno z najpiękniejszych zakątków naszej planety. Góry, ptaki, kwiaty, lasy….to tylko cząstka tego co stanowi o jej wyjątkowości. Jednakże rozwój cywilizacji powoduje, że zmienia się ta okolica „z dnia na dzień”. Dlatego musimy dołożyć  wszelkich starań, aby owe zmiany zachodziły w harmonii z przyrodą. Świadomość ekologiczna wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Pcim jest duża. A dorośli? No cóż…Podczas tegorocznej gminnej akcji „Sprzątanie Świata” zauważyliśmy, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Na terenie naszej gminy porozrzucane są nie tylko papierki, butelki, ale nawet stare telewizory, lodówki itp. Czy tam jest ich miejsce?

„Nie będzie łatwo obudzić w człowieku takiej odpowiedzialności za świat, która dotrzyma kroku rozwojowi cywilizacji. Ale ci, którzy chcą, mogą zacząć już dziś”- pisał Vaclaw Havel.

No właśnie..my już zaczęliśmy. Każdy mieszkaniec gminy może dołączyć do nas. Do 09 maja 2011r. do godziny 10.00 każdy może BEZPŁATNIE dostarczyć do Szkoły Podstawowej nr 3 w Pcimiu  elektrośmieci tj. telewizory, komputery, drukarki, lodówki itp.

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Pcimiu zbieramy ZSEE (Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny) i zużyte baterie już od 01.03.2011 r. w ramach konkursu „Drugie życie elektrośmieci”. Konkurs ma charakter ogólnopolskiiorganizowany jest przez Europejską Platformę Recyclingu, natomiast koordynatorem jest Fundacja Zielony Horyzont. Ilość zebranego ZSEE i zużytych baterii jest jednym z zadań konkursowych, ale również pokaże jak bardzo my wszyscy dbamy o nasz „zakątek na tej Ziemi”.

ZSEE i zużyte baterie zbierane są również na terenie pozostałych szkół gminy Pcim.

Zespół konkursowy - Zdyscyplinowani, Solidni EkoEksperci

• Witamy!

• Szkoła Podstawowa Nr 3

• Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

• Nagłówek