• mRajd rowerowy

          • Jednym z działań tego projektu było właśnie zorganizowanie Rajdu rowerowego, gdzie uczniowie mają łączyć przebywanie na świeżym powietrzu, ruch oraz zabawę z nauką matematyki. Celem było aktywne spędzenie czasu połączone ze zdobywaniem wiedzy matematycznej. Program mRajdu objął przejechanie rowerem 22 km trasy podczas której przewidziano kilka postojów. W czasie przerw uczniowie mieli m.in. do rozwiązania  matematyczne zadania praktyczne. Odczytywali dane z licznika rowerowego, a następnie na ich podstawie odpowiadali na pytania dotyczące drogi, prędkości i czasu. Poza tym wszyscy wzięli udział w zabawie terenowej, w której oprócz rozwiązania 50 zadań matematycznych mogli się wykrzyczeć i wybiegaćJ.

            Pomimo, że nasze zmagania z trasą, zadaniami i niespodziankami (nie obyło się bez naprawy pękniętej opony czy dopompowywania powietrza do koła) trwały niemal 5 godzin – nie czuliśmy trudów podróży. Pokazaliśmy, że matematyki można uczyć się niekoniecznie siedząc nad książką. Naszym zdaniem o wiele przyjemniejsze i korzystniejsze dla naszego zdrowia jest aktywne spędzanie czasu w powiązaniu z nauką. Już wszyscy czekamy na kolejne matematyczne wyprawy.

            Gorąco dziękujemy za wsparcie i cenne uwagi dotyczące bezpieczeństwa na drodze Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach. Podziękowania kierujemy również Szkole Podstawowej nr 1 w Stróży za użyczenie miejsca na zorganizowanie zabawy terenowej. Dziękujemy również rodzicom, którzy nas wspierali i trzymali kciukiJ, aby starczyło nam sił na całą trasę.

            M. Cichoń i J. Hobot

            2016-09-20 10:57:58

          • Zebranie z rodzicami

          • W poniedziałek 12.09.2016 r. o godz. 16.00 odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami dzieci szkolnych i przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 3 w Pcimiu. Po zebraniu zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas i grup przedszkolnych. Obecność obowiązkowa!

            2016-09-08 10:13:22

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

          • Po mszy św., której przewodniczył ks. proboszcz Lucjan Pezda wszyscy zgromadzili się na boisku sportowym, gdzie pani dyrektor Barbara Polańska przywitała zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców i wspomniała o kilku zmianach w nowym roku szkolnym, a także podziękowała wszystkim, którzy przeprowadzili modernizację budynku szkoły.

            W związku z 77 rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej jak co roku minutą ciszy oddaliśmy hołd wszystkim, którzy zginęli oddając życie za Ojczyznę podczas działań wojennych, a także w okresie powojennym.

            Ważnym punktem programu było nadanie Pani Premier tytułu „Przyjaciela Szkoły” za okazane nam wsparcie podczas modernizacji budynku szkoły. W swoim wystąpieniu Pani Premier odniosła się do planowanej reformy edukacji. Zmiany będą konsultowane i mają następować ewolucyjnie, a wszystkie mają służyć poprawie systemu funkcjonowania oświaty w naszym kraju. Podkreśliła, iż szkole należy przywrócić funkcję wychowawczą.

            Po przedstawieniu przez uczniów okolicznościowych wierszy i piosenek wraz z roztańczonymi przedszkolakami weszliśmy w nowy rok szkolny 2016/17.

            Po wspólnej fotografii Pani Premier udała się na spotkania z uczniami, rodzicami i wychowawcami w odnowionych salach dydaktycznych. Okazała się być sympatyczną, ciepłą i przyjazną osobą.

            W imieniu dyrekcji, rodziców i całej społeczności szkolnej dziękujemy Pani Premier oraz wszystkim gościom za wspólnie spędzony czas oraz upominki dla uczniów: wideoprojektor ufundowany przez Panią Premier, zestaw piłek podarowany przez Pana Wojewodę oraz zestaw lektur i książek zakupionych przez Panią Kurator do biblioteki szkolnej.

             

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w galerii oraz relacji filmowej.

            2016-08-29 10:43:12

          • Zwrot podręczników!!!

          • ZASADY ZWROTU KOSZTÓW ZA ZAGUBIONY / ZNISZCZONY PODRĘCZNIK - KLASA I,II i III

            W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika, szkoła może żądać odrodziców/opiekunów  prawnych ucznia zwrotu kwoty 4,34 zł za jedną z czterech części podręcznika w klasie I, a 4,21 zł  za jedną z dziewięciu części podręcznika do klasy II szkoły podstawowej. Kwota ta stanowi dochód budżetu państwa. Wpłaty dokonuje rodzic/opiekun prawny ucznia na rachunek dochodów Ministerstwa Edukacji Narodowej obsługiwany przez Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Warszawie.

            NUMER RACHUNKU: 59 1010 1010 0031 2822 3100 0000

            W treści przelewu należy wpisać:  „zwrot za podręcznik do klasy …”, podając klasę (I,II lub III), której dotyczy zwrot oraz numer części.


            ZASADY ZWROTU  ZAGUBIONEGO/ ZNISZCZONEGO PODRĘCZNIKA - KLASA IV

            W przypadku uszkodzenia lub zniszczenia podręcznika do klasy IV i V, szkoła może żądać zwrotu nowego podręcznika.

            Jeżeli do podręcznika dołączone były płyty CD, mapy, plansze itp. należy je zwrócić wraz z podręcznikiem. Zagubienie tych elementów skutkuje koniecznością odkupienia podręcznika.

            Za szkody wynikłe z zagubienia lub zniszczenia podręcznika odpowiada rodzic/prawny opiekun ucznia.

            PODSTAWA PRAWNA

            Art. 22ak ust. 3. i 4 ustawy o systemie oświaty, w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 30 maja 2014r. o zmianie o systemie oświaty i niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 811) stanowi, że w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika szkoła podstawowa może żądać od rodziców ucznia zwrotu kosztu podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej w klasach I-III szkoły podstawowej, o którym mowa w art. 22ad ust. 1 ustawy o systemie oświaty, określonego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania i zamieszczonego na stronie internetowej urzędu obsługującego tego ministra. Kwota zwrotu stanowi dochód budżetu państwa.

            2016-06-07 08:53:15

          • Projekt "Wkręceni w matematykę"

          • Celem projektu jest:

            - rozwijanie umiejętności wykorzystania wiedzy matematycznej do rozwiązywania problemów życia codziennego;

            - zainteresowanie uczniów wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w nauce i życiu codziennym;

            -rozwijanie umiejętności łączenia „przyjemnego z pożytecznym” – nauka przez zabawę, włączenie do nauki zasad zdrowej rywalizacji i zasady „fair play”;

            -zapobieganie rutynie i „nudzie” szkolnej;

            - kształtowanie umiejętności pracy w zespole.

            Od września do grudnia 2016 r. uczniowie z Pcimia Suchej będą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach.

            Aktywność fizyczna połączona z nauką matematyki to elementy szczególne naszego projektu. Zajęcia jakie przewidziano mają łączyć przebywanie na świeżym powietrzu, ruch, zabawę ze zdobywaniem wiedzy matematycznej. Zapraszamy uczniów oraz rodziców m.in. na:

            - mRajd rowerowy dla uczniów i rodziców;

            - wyjazd na basen dla uczniów;

            - Warsztaty „Odkryjmy kostkę Rubika na nowo” dla uczniów i rodziców;

            - Konkurs „MatMistrz kostki” dla uczniów i rodziców;

            - Warsztaty „W labiryncie matematyki” dla uczniów.

            2016-09-20 08:37:16

          • III. GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA


          • W tym roku inspiracją do poszukiwania tekstów do rywalizacji konkursowych były słowa Janusza Korczaka: „O szkole dużo książek drukują, ale tylko dla dorosłych; wcale nie pisze się o szkole dla uczniów. To bardzo dziwne. Przecież uczeń tyle godzin spędza w szkole, tak wiele o niej myśli, tyle znajduje w niej radości i smutków”. Wybrane przez uczniów i opiekunów fragmenty treścią odnosiły się do atmosfery szkoły i związanych z przeżywanymi w niej wydarzeniami, emocjami, refleksjami.


            W konkursie uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy oraz dwóch gimnazjów, w tym 29 uczniów ze szkół podstawowych i 9 uczniów z gimnazjów.
            W czasie prezentacji wybranego fragmentu oceniano dobór i sposób interpretacji tekstu, dykcję, intonację, zrozumienie i ogólne wrażenia po wysłuchaniu fragmentów.


            Jury w składzie:
            Krystyna Łętocha – kierownik filii Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach – przewodnicząca,
            Zofia Druzgała – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pcimiu,
            Sylwia Ślusarczyk – nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach - zdecydowało o przyznaniu następujących nagród:


            klasy I - III
            I miejsce – Kamila Sarek, SP 3 Pcim,
            II miejsce – Joanna Cybura, SP Trzebunia,
            III miejsce – Zuzanna Szilder - SP 1 Stróża,
            wyróżnienia – Kinga Pietrzak SP 3 Stróża, Igro Chwaja SP Trzebunia


            klasy IV - VI
            I miejsce - Patrycja Pietrzyk SP 3 Pcim
            II miejsce – Magdalena Róg SP 1 Pcim
            III miejsce – Aleksandra Ostafin SP Trzebunia
            wyróżnienia – Zofia Brytańczyk SP 3 Pcim, Ewelina Kozak SP 1 Pcim


            gimnazja
            I miejsce – Klaudia Sroka PG Trzebunia
            II miejsce – Dagmara Bednarz PG Trzebunia
            III miejsce – Zuzanna Kiełtyka - PG 1 Pcim
            wyróżnienia – Karolina Orawin - PG Trzebunia


            Pragniemy serdecznie podziękować:
            • wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uczniów do konkursu nauczycielom i opiekunom,
            • rodzicom za przygotowany poczęstunek dla gości,
            • nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc przy organizacji konkursu.


            Mamy nadzieję na spotkanie na kolejnym gminnym konkursie czytania już za rok!

            Organizatorzy:
            Anna Dziadkowiec - SP 3 Pcim, bibliotekarz szkolny
            Zofia Druzgała - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pcimiu

            2016-05-22 19:49:32

          • Szanowni Rodzice!

          • Jak rozmawiać z dzieckiem?
            Warsztaty dla rodziców i opiekunów inspirowane metodą Porozumienia Bez Przemocy (NVC)

            Jak budować kontakt z dzieckiem poprzez rozmowę? Co mówić, a czego unikać w komunikacji? Jak nawiązać porozumienie, gdy dziecko się złości, a jak rozmawiać, gdy sami jesteśmy w emocjach? Jak formułować prośby, żeby dziecko je usłyszało? Co stosować zamiast kar i nagród?

            Zapraszamy na warsztaty rodziców i opiekunów, którzy chcą wzmocnić swoje kompetencje komunikacyjne i budować z dziećmi partnerskie relacje oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Program opiera się na metodzie „Porozumienia Bez Przemocy” (Nonviolent Communication), której twórcą jest amerykański psycholog Marshall Rosenberg. NVC, zwane inaczej językiem serca, uczy otwartego wyrażania swoich uczuć i potrzeb, a także ułatwia zrozumienie uczuć i potrzeb drugiej osoby. NVC sprzyja budowaniu głębokich relacji z poszanowaniem potrzeb wszystkich członków rodziny.

            Warsztaty odbędą się  25 maja 2016 r. w godz. 14.00- 16.00 oraz 16.30- 18.00. Udział w warsztatach należy zgłosić telefonicznie, osobiście w sekretariacie szkoły lub wypełniajac deklarację!

            2016-05-18 10:22:04

          • V Gminny Turniej Matematyczny

          • Zapraszamy uczniów klas IV-VI z Gminy Pcim do wzięcia udziału w V Gminnym Turnieju Matematycznym organizowanym przez naszą szkołę pod honorowym patronatem Wójta Gminy Pcim.

            Tuniej odbędzie się 14. czerwca 2016 r. o godz. 9.00. Na zgłoszenia czekamy do 6. czerwca 2016 r.

            Regulamin turnieju...

            2016-05-10 08:19:54

          • Awaria ogrzewania

          • W związku z awarią ogrzewania w dniu jutrzejszym tj.23.03.2016 r. zostaną skrócone lekcje i ulegnie zmianie rozkład busa szkolnego.

            Prosimy, w miarę możliwości o wcześniejszy odbiór dzieci z przedszkola.

            LEKCJE:

            1. 8.00-8.30

            2. 8.40-9.10

            3. 9.20-9.50

            4. 10.00-10.30

            5. 10.40-11.10

            Przerwa obiadowa dla klas I –VI

            6. 11.25-12.05

            7. 12.15-12.45

            BUS :

            Rano bez zmian;

            Po zajęciach:   M.Sucha: 11.40,12.50,

                                        Działy: 11.25,13.00,

                                         Łysina: 13.10

             

            2016-03-22 08:49:55

          • Uroczyste otwarcie zmodernizowanych pomieszczeń dydaktycznych

          •             Gości powitała dyrektor szkoły p. Barbara Polańska, jednocześnie dziękując wszystkim osobom, które przyczyniły się do modernizacji budynku szkoły. W sposób szczególny uhonorowano byłego wójta Gminy Pcim, p. Daniela Obajtka, który z rąk pani dyrektor odebrał statuetkę „Przyjaciel Szkoły”.

                        Dalsza część uroczystości składała się z poświęcenia nowych pomieszczeń, wystąpień zaproszonych gości, rodziców uczniów, prezentacji multimedialnej z przebiegu remontu oraz występów artystycznych dzieci przedszkolnych oraz uczniów.

                        Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć wszystkie pomieszczenia szkoły, a także zatrzymać się przy wystawie pokazującej przebieg remontu.

                        Warto wspomnieć, że modernizacja budynków szkoły przebiegała dwuetapowo – w pierwszej kolejności dokonano generalnego remontu starej części. Wykonano nowe instalacje elektryczne i hydrauliczne (c.o., c.w.u.), wymieniono stolarkę wewnętrzną, posadzki, położono tynki i gładź, przebudowano toalety oraz szatnię dla dzieci przedszkolnych, dostosowując placówkę do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także do obowiązujących przepisów bhp i p.poż.

                        Drugi etap modernizacji związany był z przebudową i adaptacją istniejącego poddasza nieużytkowego nad budynkiem sali gimnastycznej. W wyniku prowadzonych prac powstały dwie sale dydaktyczne, pracownia informatyczna, biblioteka oraz toalety i pomieszczenie socjalne.

                        Dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym nasza szkoła zyskała nowe oblicze, a szczególnie panu Danielowi Obajtkowi.

            Jak pisała Wisława Szymborska - „Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.” Wierzymy, że to kolejny, dobry początek dalszej historii naszej placówki.

             

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w galerii a także relacji telewizyjnej na stronie iTV Myślenice.

            ADz.

            2016-03-21 11:55:14

          • Informacja dla rodziców

          • Z uwagi na odbywające się w naszej parafii rekolekcje w poniedziałek (14.03.2016 r.) i w środę (16.03.2016 r.) dzieci wychodzą do kaplicy na nauki rekolekcyjne w trakcie lekcji. Bus - bez zmian.

            Wtorek (15.03.2016r.) – dzień spowiedzi – jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. Bus szkolny nie kursuje!

            W związku z uroczystym otwarciem remontowanych pomieszczeń w piątek 18.03.2016 r. ulega zmianie organizacja zajęć szkolnych oraz rozkład jazdy busa szkolnego. Dzieci zaczynają zajęcia o godz. 11.00. Uroczystość rozpocznie się o 14.00 i potrwa do ok. 16.00.

            BUS SZKOLNY:

            • Rano: Przedszkole: Mała Sucha: 6.50, Łysina: 7.30, Działy: 7.10,                                                                                                 Dzieci szkolne: Mała Sucha: 10.15, Łysina: 10.30, Działy: 10.40
            •  Po uroczystości (przedszkole i szkoła): Mała Sucha: 16.00, Łysina: 16.15, Działy: 16.30

            Jeżeli istnieje potrzeba zapewnienia dziecku opieki w świetlicy w godz. 8.00-11.00,prosimy o imienne zgłoszenie dziecka do dnia 14.03.2016 r.

            2016-03-10 09:33:46

          • Zebranie rodziców

          • Dyrekcja Szkoły serdecznie zaprasza rodziców przedszkolaków oraz uczniów klas I I II na zebranie w dniu 02.03.2016 r. o godzinie 15.30 (klasa IB).

            2016-02-29 12:52:55

          • Podróż dookoła świata – przystanek Ameryka Północna

          •  
                    Na dłuższy czas zatrzymaliśmy się u Indian w Ameryce Północnej, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach podczas których zapoznali się z położeniem kontynentu na mapie świata, rozmieszczeniem państw, klimatem, roślinnością i zwierzętami zamieszkującymi ten teren. Chcąc dostać się na terytorium Indian przyjęli imiona indiańskie. Jako nowi współplemieńcy mogli wejść do tipi i zobaczyć jego tradycyjny wystrój. Kolejną atrakcją było zdobywanie licznych sprawności 
             jako cztery plemiona Indian uczniowie uczestniczyli w różnych konkurencjach, ćwicząc przy tym umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce, przestrzeganie reguł, współzawodnictwa oraz gry fair  play.
                    Wycieczka ta to niezapomniana lekcja łącząca zabawę z nauką o kulturze i życiu codziennym ludzi z różnych regionów świata. Z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci
            J

            2016-01-31 19:33:23

          • Impreza ekologiczna

          • 738 drugie zycie elektrosmieci konkurs ekologiczny thb 204a1c42

            20 maja 2015 r.

            Zapraszamy serdecznie mieszkańców Pcimia i okolic na imprezę ekologiczną powiązaną ze zbiórką elektrośmieci i baterii, która odbędzie się 21 maja 2015 r. w godzinach od 13.00 – 17.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Pcimiu (Pcim Sucha). Prosimy o przyniesienie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (lodówki, pralki, czajniki elektryczne, elektronarzędzia, telefony, sprzęt komputerowy itp.) oraz baterii. Za każde 20 kilogramów przyniesionego sprzętu i baterii czeka niespodzianka. W czasie imprezy zapewniamy miłą zabawę, konkursy dla dzieci, karaoke, poczęstunek itp. Akcja organizowana jest w związku z udziałem uczniów SP 3 w Pcimiu w konkursie „Drugie życie elektrośmieci” oraz „Drugie życie baterii”. 
            Poniżej zamieściliśmy link do spotu, który przygotowały dzieci. Mamy nadzieję, że filmik przekona Państwa do udziału w imprezie. Będzie nam bardzo miło.

            https://www.youtube.com/watch?v=U3LihfaPLFw

            2016-01-30 16:29:35

          • Festyn


          • Uczniowie klas I-wszych, pod kierunkiem wychowawczyń, zaprezentowali bajkę na podsumowanie projektu „Nie pal przy mnie, proszę!”. 
            Na scenie wystąpili laureaci konkursów gminnych 
             piosenki w języku obcym oraz piosenki w języku polskim, a także uczniowie klasy II z przebojami dla rodziców i dzieci.
            Trenujące cały rok na kółku tanecznym dziewczynki z klas II 
             V zaprezentowały trzy układy ZUMBY, natomiast uczniowie z klas V i VI sięgnęli po dawne tradycje polskie, pokazując wspaniałego poloneza.
            W trakcie festynu dla dzieci nieodpłatnie funkcjonowała ścianka wspinaczkowa (OSP Pcim), a także stanowisko z quizem wiedzy, zabawami plastycznymi (uczniowie zbierali punkty, za które losowane były drobne nagrody).
            Dużą popularnością cieszyło się malowanie twarzy, konkurs karaoke, a także mała i duża gastronomia przygotowana przez Radę Rodziców 
             grill, zapiekanki, frytki, kwaśnica, ciasta, zimne i gorące napoje, słodycze, lody, wata cukrowa.
            Punktem kulminacyjnym niedzielnego spotkania było losowanie głównych nagród 
             pralki oraz roweru. 
            W tym roku, dzięki hojności naszych sponsorów, rozlosowaliśmy także kilkanaście nagród pocieszenia, m.in. bony podarunkowe do zrealizowania u fryzjera, kosmetyczki, bony na zakupy, bony do stacji diagnostycznej, a także kilka wspaniałych maskotek.
            Za pomoc w organizacji festynu dziękujemy naszym sponsorom, rodzicom dzieci szkolnych i przedszkolnych, OSP Pcim, wszystkim osobom dobrej woli, które zechciały wspomóc realizację naszego przedsięwzięcia.

            2016-01-30 16:28:46

          • Witamy w nowym roku szkolnym:)

          • STRONA NIEAKTUALNA. NOWY ADRES STRONY PODAMY WKRÓTCE. 

            ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

             

            Rok szkolny 2012/13 rozpoczynamy 03.09.2012 r. Mszą Świętą w Kaplicy na Suchej o godzinie 9.00. Po Mszy Św. zapraszamy na uroczystą Akademię do szkoły.

            ROZKŁAD BUSÓW W DNIU 03. 09.2012 r.:

            ODJAZDY DO SZKOŁY:

            Mała Sucha: 8.00

            Działy: 8.20

            Łysina: 8.30

            Mała Sucha: 8.40

            POWROTY ZE SZKOŁY: 

            Mała Sucha: 12.00

            Łysina: 12.15

            Działy: 12.30

            Mała Sucha: 12.45

             

          • Całe Przedszkole czyta dzieciom.

          •  W naszym przedszkolu od zawsze istnieje zwyczaj codziennego czytania dzieciom, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Rozumiejąc, że kluczem do wiedzy i sprawności umysłu jest czytanie powstał w naszym przedszkolu program wychowania umysłowego i emocjonalnego „Książka przyjacielem dziecka - Cała Polska czyta dzieciom”, którego nadrzędnym celem jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz tworzenie skojarzeń czytania z przyjemnością i zdobywaniem wiedzy ogólnej. Program przeznaczony jest do prowadzenia zajęć i zabaw w różnych grupach wiekowych w przedszkolu a także w szkole. Do realizacji programu zostali włączeni także rodzice naszych dzieci w celu ujednolicenia oddziaływań wychowawczych. Program jest kontynuacją dotychczasowych działań edukacyjnych ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Fundacji ABC XXI zdrowia emocjonalnego. Dzieciom z naszego przedszkola czytają nauczyciele, chętne osoby a także rodzice. Organizujemy galerię prac plastycznych  dzieci w oparciu o przeczytaną literaturę, odwiedzamy czytelnię szkolną i wypożyczamy  książki. Przygotowujemy z dziećmi inscenizacje znanych bajek i baśni, które prezentujemy starszym kolegom ze szkoły.  Dwa razy do roku organizujemy w przedszkolu „Dni ulubionej książeczki”, podczas których dzieci prezentują przyniesione  z domu swoje ulubione pozycje, książkowe do wspólnego czytania w przedszkolu. Opracowujemy gazetki tematyczne dla rodziców aby zachęcić ich do ciągłego, systematycznego czytania swoim dzieciom w domu „do poduszki”.  Proponujemy rodzicom „złotą listę książek” które warto szczególnie czytać dzieciom. Bierzemy udział   w konkursach recytatorskich, plastycznych,  organizowanych przez naszą szkołę, w których dzieci: opanowują pamięciowo utwory znanych pisarzy, prezentują za pomocą środków plastycznych  swoich ulubionych bohaterów bajkowych lub sceny  zaczerpnięte z literatury w tym także z Biblii.  

            Wierzymy, że pozytywne wartości wypływające z czytania literatury już od najmłodszych lat zakorzenią się w osobowości naszych wychowanków i w przyszłości będą oni mądrymi i wrażliwymi ludźmi.

            mgr H. Jaśkowiec

             

             

          • Niezapominajka 2012

          •  Corocznie nasze przedszkole bierze udział w plenerowej imprezie organizowanej z okazji obchodów Święta Polskiej Niezapominajki w Pcimiu. Z tym roku impreza odbyła się 03. 06. 2012 r. i  połączona  była z jubileuszem 20-lecia istnienia Przedszkola Samorządowego –Bogusiówka.  Dzieci z naszego przedszkola przygotowały program specjalny, w którym zaprezentowały inscenizację baśni pt. „Brzydkie kaczątko” – dzieci starsze oraz piosenki i taniec w wykonaniu dziewczynek z grupy maluchów.  Impreza była cudownym świętem pełnym radości, wspomnień i wzruszeń. Przedszkolu na Bogusiówce życzymy kolejnego okrągłego jubileuszu i dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tej pięknej uroczystości.

            Podczas Święta Niezapominajki zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego dla przedszkoli pt.  „Laurka z niezapominajką”, w którym nasze przedszkolaki zdobyły: I miejsce – Zuzia Murzyn lat 4 i Wyróżnienie -  Aleksandra Frazik lat 4.

            mgr H. Jaśkowiec

          • SP 3 w Pcimiu druga wśród małopolskich szkół podstawowych w ogólnopolskim konkursie informatycznym.

          • Uczniowie SP nr 3 w Pcimiu wzięli udział w II edycji  Ogólnopolskiego Konkursu  Informatycznego „TIK-TAK!” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Celem konkursu było min.: rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie chciano stworzyć uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, a także wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych. 

            Tegoroczny konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, bowiem uczestniczyło w nim ponad 800 szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Skupił łącznie około 22600 uczniów  z całej Polski. 

            „Reprezentacja informatyków” z Pcimia  wywalczyła dla nas II miejsce wśród małopolskich szkół podstawowych, a w rankingu ogólnopolskim zajęliśmy wysokie - VI miejsce.

            03.06.2012 r. w Katedrze Informatyki AGH w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie tegoż konkursu, któremu patronatu udzielił Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Gośćmi byli Piotr Jaworski-Grzanka – naczelnik Wydziału Społeczeństwa Informacyjnego Departament Rozwoju Gospodarczego, Jan Pawłowski z Krakowskiego Kuratorium Oświaty oraz Prezes Oddziału Małopolskiego PTI dr Marek Valenta.

            SP nr 3 została zaproszona na tę uroczystość.  Szkolna opiekunka konkursu -p. M. Cichoń z rąk p. J. Pawłowskiego odebrała nagrodę i dyplom dla szkoły. Z kolei w imieniu Marszałka gratulacje, nagrody i upominki wyróżnionym uczniom wręczał P. Jaworski-Grzanka wraz z Prezesem M. Valenta. Wśród 34 nagrodzonych uczniów (z grupy 4280 małopolskich uczestników Konkursu) znaleźli się dwaj uczniowie SP nr 3 w Pcimiu – Jacek Pukrop i Jan Wawok. Oprócz nagród i dyplomów nasi uczniowie uczestniczyli w kilku warsztatach, min.: prezentacji laboratorium robotów mobilnych, którą znakomicie poprowadził dr Wojciech Turek dostarczając w przystępny sposób sporo wiedzy na temat technik realizacji takich robotów. Zostali zaproszeni również przez specjalnego gościa z Czech, Bogumira Soukupa na przygodę w programie Baltie.

            Dodatkową nagrodą dla Jacka i Jasia był udział w pokazie zorganizowanym przez mgr inż. Remigiusza Góreckiego w laboratorium Katedry Informatyki z nowoczesnym wyposażeniem dla tworzenia grafiki 3D. A specjalnym bonusem okazała się wizyta w „sercu” Katedry Informatyki, które stanowi super nowocześnie urządzona serwerownia z jej bogatym wyposażeniem.

            Nasi uczniowie podczas spotkania na AGH mieli okazję poznać niewielką cząstkę niezwykłego „świata Informatyki”, ale mamy nadzieję, że wystarczy to, aby za kilka lat zasilili szeregi studentów tej lub innych podobnych uczelni. Czego serdecznie im życzymy i gratulujemy sukcesu.

            Administrator

        • Witamy!

        • Szkoła Podstawowa Nr 3

        • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

          Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

          Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

          Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.